حمل بار به روسیه | حمل و نقل بین المللی به روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان است، که در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و همچنین با دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

روسیه دارای مرز زمینی با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی است.

با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

کشور روسیه و ایران همکاری تجاری، اقتصادی خوب و قابل ملاحظه ای در زمینه صادرات و واردات خشکبار، خرما، مرکبات، خودرو و صنایع دستی، ماشین آلات صنعتی و کشاورزی، الیاف، غلات و حبوبات دارند. با وجود تحریم های کنونی برای ایران بر حجم روابط اقتصادی و تجاری این دو کشور افزوده شده که این امر موجب ارز آوری بیشتر برای کشورمان می باشد.

شهرهای مهم روسیه

میتوان مسکو، آستارخان، سنت پترزبورگ، نووسیبریسک، یکاترینبورگ، نیژنی نووگراد، سامارا، روستوف و لکوگراد نام برد.حمل به روسیه

حمل بار به روسیه

گروه حمل و نقل بین المللی گلدن گیت با تکیه بر دانش و تخصص خود و همچنین نیروهای با سابقه آمادگی لازم برای حمل بار به روسیه به صورت کامل و خرده بار از طریق حمل جاده ای با ارائه کامیون های جی پی اس دار چادری و یخچالی، حمل دریایی، حمل هوایی و حمل ریلی را دارا می باشد.

 

حمل بار به روسیه به دو صورت از طریق حمل هوایی، حمل جاده ای، حمل دریایی و حمل ریلی امکان پذیر است.

  • فریت بار
  • کارگو

حمل جاده ای

یکی از مسیرهای حمل جاده ای بین ایران و روسیه از طریق کشور آذربایجان می باشد.

که کامیون ها در ایران از پایانه های مرزی آستارا و یا بیله سوار در استان آذر بایجان شرقی عبور کرده و پس از طی مسیر وارد خاک روسیه می شوند.

مسیر دیگر حمل جاده ای ایران و روسیه از مرزهای شمال شرقی کشور ( سرخس و لطف آباد ) می باشد.

در این مسیر کامیون ها پس از عبور از گمرکات ایران وارد کشور ترکمنستان شده سپس پس از عبور از گمرکات ترکمنستان و یا ازبکستان وارد کشور قزاقستان شده و بعد از عبور از گمرکات این کشور، وارد خاک روسیه می شود.

حمل دریایی

راه دریایی یکی از کانال های مهم ایران و روسیه است و بخش بزرگی از صادرات و واردات به روسیه از راه دریای خزر ( بندر انزلی، بندر امیر آباد و …) به بنادر ماخاچ قلعه، آستاراخان و … انجام می گردد.

حمل ریلی

امروزه راه‌ آهن ایران جهت ترانزیت ریلی کالا بین ایران و روسیه از طریق دو مرز به کشورهای همسایه شمالی متصل می گردد:

  • خط آهن سرخس – تجن
  • خط آهن گرگان – اینچه برون
  • مسیر ریلی دیگر مسیر بندر عباس به بنادر مختلف روسیه ( نووسیبریسک، سنت پترزبورگ، واستوچنی و … ) می باشد.

 

شرکت حمل و نقل بین المللی 

ارسال بار به روسیه، ارسال بار از روسیه، حمل کالا به باکو، ارسال خرده بار به روسیه، ارسال خرده بار به باکو، ترانزیت به روسیه، باربری به روسیه، حمل خرده بار به روسیه، فریت بار به روسیه، حمل اثاثیه منزل به روسیه